Witaj Na
e-akwarium.prv.pl
  Menu
    Strona główna
    Urządzanie
    Podłoże
    Woda
    Pielęgnacja
    Pokarm
    Linki

  
Technika
    Filtracja
    Ogrzewanie
    Oświetlenie
    Akcesoria
    Dekoracje

  
Spis
    Rybki
    Roślinki
    Choroby

  
Inne
    Fotki
 
   Dodaj na ulubione   





 Dekoracje

Ładne tło sprawia wrażenie głębi i naturalności... Najczęściej stosowanym materiałem są tapety (foliowe). Najlepiej prezentują się one w szerokich zbiornikach. Przymocowujemy je na zewnętrznej stronie akwarium. Ich niezaprzeczalnym atutem jest cena oraz możliwość wyboru!


Tła strukturalne umieszczamy wewnątrz zbiornika... Pięknie się prezentuje gdy zarośnie glonami. Niestety wielkim minusem w tym przypadku, jest cena...


Sztuczne roślinki nie są najlepszym rozwiązaniem, w przypadku dekorowania akwarium... Stosujemy je ewentualnie w przypadku kiedy hodujemy ryby które zjadają roślinki itp. Po jakimś czasie się po prostu "brudne" i ją bardzo nienaturalne. Nie polecam... 


'

Są bardzo efektowne i wyglądają bardzo naturalnie... Najlepszym materiałem są tu granit, piaskowiec, lawa i bazalt. Pamiętajmy jednak że, niektóre rodzaje kamieni zmieniają właściwości wody!!! 


Uważam że, nie ma lepszej ozdoby w akwarium aniżeli korzeń (hoduje błędnikowce i jajożyworódki ;). Jednak nie może być to korzeń przyniesiony z lasu- musi pochodzić z pewnego źródła... (pozyskuje się one w torfowisk). Stanowi on dodatkowe źródło wartości odżywczych dla "glonojadów". 


Zamki, groty, statki itp. są są to ozdoby zupełnie inaczej postrzegane przez każdego akwarystę. Fakt, psuje on harmonię i naturalność z zbiorniku (szczególnie biotopowym), zaś niektórym się to podoba...:)


Muszelki są równie kontrowersyjnym materiałem, co zamki i groty... Uwaga: zmieniają właściwości wody!!! 


Kurtyna napowietrzająca... Jest świetna :-)... Polecam!